Jaký catering je pro vás ten pravý?

David Valíček

Plánujete firemní akci, rodinnou oslavu nebo třeba svatbu? Zajistíme vám perfektní catering a sestavíme menu přesně podle vašich představ. Na zahradě, v parku, na zámku nebo u nás ve Food Ateliéru – nezáleží kde. Catering vám na míru připravíme kdekoli.

Nabízíme několik druhů cateringů podle zaměření akce a počtu strávníků. Pojďme společně zjistit, který je pro vás ten ideální.

Raut – král mezi cateringy

Občerstvení formou rautu patří mezi nejoblíbenější typy cateringu. Jídlo servírujeme na švédských stolech v bufetu. Hosté nečekají a sami si vyberou, na co mají chuť. Mohou se také k bufetu opakovaně vracet a rozložit si jednotlivé chody. Dezert si tak vychutnají třeba až později s odpolední kávou.

Na švédských stolech si hosté mohou vybrat z několika chodů. Servírujeme teplé i studené předkrmy například formou tapas (malých jednohubek), několik hlavních chodů i dezerty a nápoje. V nabídce nesmí chybět několik druhů kvalitního masa, omáček a celá řada příloh. Při přípravě menu z české nebo slovenské kuchyně nesmí chybět domácí knedlíky nebo lokše.

Myslíme i na vegetariány, a proto v bufetu vždy naleznete i bezmasé pokrmy. Součástí některých rautů bývá i speciální koutek, kde kuchař dohotovuje některé pokrmy, aby byly co nejčerstvější.

Doporučujeme: Rautový catering je ideální pro větší skupiny lidí. Nad 50 osob zajišťujeme cateringy výhradně formou rautu.

Servírovaný catering neboli banket

Slovo banket vychází z francouzského la banc, které v překladu znamená židle. Od rautu se odlišuje tím, že hosté sedí u stolů a obsluha banketu přináší jednotlivé pokrmy na talířích podle předem domluveného menu. Formou banketu servírujeme vždy několik chodů od předkrmu po dezert. Základem je rychlá obsluha a vyvážené menu.

Doporučujeme: Banket se skvěle hodí pro menší skupiny lidí (max. do 50 osob). Tento typ cateringu je také limitován prostředím, proto při výběru banketu zájemcům doporučujeme, aby se nejdříve poradili s námi.

Svatební catering na míru

Svatba je výjimečná událost. Chápeme, že máte příprav až nad hlavu. Proto vám rádi se svatebním cateringem pomůžeme. Od lehkého občerstvení, osvěžujících nápojů po bohatou svatební hostinu a dezerty. Nelamte si s ničím hlavu. Postaráme se o perfektní servis a zajistíme občerstvení po celou dobu akce.

Svatby jsou bezpochyby jedny z nejnáročnějších cateringů a vyžadují pečlivou přípravu. Uvnitř nebo venku? Na louce nebo u vody? Nezáleží kde, slavnostní hostinu vám připravíme kdekoli. Na místo akce stěhujeme celou kuchyň, servírujeme přímo na grilu nebo velkých pánvích a chystáme venkovní rauty.

Doporučujeme: Svatební cateringy připravujeme až pro 150 hostů.

Zábavnější forma teambuildingu? Škola vaření

Firemní teambuildingy nemusí být nuda. Teambuildingy u nás ve Food Ateliéru organizujeme tak, aby všichni odcházeli spokojení a navíc s unikátním kulinářským zážitkem.

Dělíme je na:

aktivní, kdy se sami účastníci teambuilidingu podílí na přípravě jídel formou školy vaření. Každý host u vstupu dostane kuchařskou zástěru a welcome drink a po celou dobu akce vaří společně s profesionály; 

pasivní, kdy účastníci teambuildingu sami nevaří, ale jen pozorují kuchaře při práci. Zkušení profesionálové před nimi v živém přenosu připravují speciality, na kterých si hosté po konci kuchařské show pochutnají. Celá akce je provázena mluveným slovem na mikrofon, kdy kuchaři popisují přípravu a odpovídají na zvídavé dotazy.

Doporučujeme: Aktivní teambuildingy pořádáme až pro 70 lidí. Pasivní teambuildingy nejvýše pro 50 účastníků.

Coffee break nesmí chybět na žádné konferenci

coffee break neboli pauzou na kávu se nejčastěji setkáte na konferencích, školeních nebo během firemních teambuildingů. Během coffee breaku si můžete dopřát teplé i studené nápoje, domácí pečivo, sladké i slané sendviče, plněné croissanty, ovoce a mnoho dalšího.

Doporučujeme: Coffee break servírujeme v pauze mezi přednáškami či aktivitami pro neomezený počet lidí.

Velkolepá kuchařská show

Chcete na vlastní oči vidět, jak se připravují kulinářské speciality? Sledujte kuchařské mistry přímo v akci. Během show vaří profesionálové v živém přenosu na pódiu. Nahlédněte do zákulisí kuchařského světa. Šéfkuchař s hosty během celého představení mluví a odpovídá na dotazy. A někdy dokonce prozradí i tajné kuchařské tipy a triky!

Kuchařská show je atraktivní podívaná, kde se můžete setkat se zajímavými kuchařskými aktivitami, jako je porcování velkých ryb, otevírání ústřic, grilování, aranžování a mnoho dalšího.

Doporučujeme: Kuchařské show skvěle fungují jako doprovodný program větších akcí. Nejsou omezeny počtem osob.

Pokud si stále nejste jistí, jaký catering zvolit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi vám poradíme a pomůžeme s výběrem. Těšíme se na vás!

Mohlo by vás zajímat