Pekl jsem bábovky s panem primátorem jako symbolický dík pěstounským rodinám.

dominik-mediaova

Ostrava se zapojila do celostátní iniciativy „Dík náhradním rodinám,“ která má za cíl podpořit pěstounství. Tuto aktivitu podpořil primátor města Jan Dohnal společně se svými náměstky tím, že pekli bábovky. Aby bábovky dopadly na výbornou, na vše jsem při přípravě dohlížel.

Ostrava a Moravskoslezský kraj jsou v oblasti pěstounské péče příkladem pro celou Českou republiku. Město má nejvyšší počet pěstounů v zemi, s 25 rodinami poskytujícími přechodnou pěstounskou péči, což zahrnuje celkem 33 osob. Od roku 2011 zde probíhá kampaň „Dejme dětem rodinu,“ a letos se město připojilo i k celostátní výzvě „Dík náhradním rodinám.“

Podle náměstka primátora Zbyňka Pražáka je bábovka symbolem rodinného spojení. Primátor Jan Dohnal vyzdvihl význam akce jako způsobu, jak upozornit na problematiku pěstounství, která stále potřebuje větší pozornost.

Rád jsem se podělil o svůj osvědčený recept na bábovku: „Nejdříve vyšlehejte vejce s cukrem, poté přidejte mouku se špetkou soli, kypřící prášek a vanilkový cukr. Když je mouka zamíchaná, přidejte mléko a olej.“ Upečené bábovky byly následně nabídnuty klientům Centra sociálních služeb v Mariánských Horách.

V roce 2023 bylo do přechodné pěstounské péče v Ostravě svěřeno 64 dětí. O 43 z nich se postarali pěstouni přímo z Ostravy, zatímco ostatní našli náhradní rodiny v různých částech kraje.

Mohlo by vás zajímat