Reservation
 

Food Market 2020

Již potřetí v řadě pro vás chystáme festival jídla ve Food Atelieru (Compress Hall), kde budete mít možnost ochutnat speciality ostravských podniků. Které to budou? To vám prozradíme postupně.

Loni nás navštívilo přes 1000 lidí. Tak co, překonáme to letos? 🙂

Vstupné: 50 Kč (Veškeré pokrmy se hradí u jednotlivých stánků)

Událost FB Video Food Market 2019 Program

Koho u nás najdete?


 

Eatmeat – hotdogs & burgers

Jsme streetfoodové bistro Eatmeat. Vaříme z lokálních čerstvých surovin a milujeme maso! Kvalitní maso! A to u nás taky najdete!

Největší chloubou našeho bistra je hovězí hrudí maso Pastrami, které se na 21 dní ukládá do silného láku a následně vaří a zpracovává kouřem.

Facebook Instagram Web


food-atelier-ostrava-food-market

Food Atelier

Škola vaření zasazena do netradičního industriálního prostoru Compress Hall v Dolních Vítkovicích vám poskytne nezapomenutelný gastronomický zážitek.

Facebook Instagram Web


mutant-food-market

Mutant Fast Food

Jeden z největších foodtrucků v ČR, který se specializuje na velké asijské polévky vám doveze svou novinku Červenou kimchi-kreveto-vepřovou nudlovku a
jejich quesadillas a burger s kachním masem a červeným zelím.

Facebook Instagram


hospudkaubobra-foodmarket

Hospůdka u bobra

Hospůdka U Bobra je situována ve vesnici Raškovice v malebném podhůří Beskyd. Název Hospůdka U Bobra vychází ze snahy majitelů o zachování místní tradice. Naše hospůdka je podnikem, který nabízí 70 míst k sezení, nekuřácké, klidné, útulné prostředí a je vhodným místem pro rodiny s dětmi, všechny přátele dobré kuchyně a v neposlední řadě i pro přátele skvěle ošetřeného piva z nedalekého pivovaru Radegast.

Facebook Instagram Web

 


Pekárna u Hranice

Kamil Sirotek se po 13 letech práce v pražské restauraci Pizza Nuova posunul o 400 km dál za svým kamarádem Honzou Florkem, který dlouhá léta provozoval podnik v Londýně a dneska má Těšínskou Radegastovnu. Hned vedle ní otevřeli pekařství, a protože je to k hranici s Polskem, co bys dalamánkem dohodil, jmenuje se U hranice.

Facebook Instagram Web


moonchocolate-ostrava

MoonChocolate

Moonment s.r.o. je rodinná firma z Moravskoslezského kraje, konkrétně z Budišovic na Opavsku. Tvoříme pravou čokoládu podle tradičních receptur, bez konzervantů, ochucovadel nebo jiných náhražek. Stavíme na kvalitě.

  • Vyrábíme ji metodou „Bean-to-bar“, tedy od bobu po tabulku
  • Tvoříme single origin čokolády = do každého druhu zpracováváme boby vždy jen z jedné pěstitelské oblasti
  • Naše čokolády pojmenováváme podle oblastí na Měsíci či ve Vesmíru

Facebook Instagram Web


cerstve-boby-food-market-ostrava

Čerstvý Boby

Kafekrámek. Už 5 let! Jen Čerstvý Boby. Vše, co potřebuješ pro přípravu výběrové kávy. Kafestánek. Výběrová káva, kterou Ti s láskou připravíme u našeho mobilního espresso baru.

Facebook Instagram Web


patanegra

Pata Negra

Pata Negra jsou kvalitní fermentované uzeniny, sušená masa, sandwiche,
bio vína a mnohem víc….Prostor lze využít na vánoční večírek, teambuilding nebo soukromé oslavy. Catering ve španělském stylu: Jamón krájený od kosti a mega paella.
Nejjednodušeji řečeno asi takhle: Vinos & Tapas & Amigos !!!

Facebook Instagram Web


radegastovna-tesinska

Radegastovna Těšínská

Kuchyně v Radegastovně je tradiční česká. Většina surovin nese lokální původ a také domácí výrobu, například knedlíky či pečivo, které si sami vyrábí v Pekárně u hranice.

Další suroviny nakupuji na trzích, které nabízejí nejkvalitnější lokální produkty. Co jde z kuchyně, je tradiční a poctivá ruční práce celého týmu. 

Facebook Instagram Web


pochutnejsi-foodmarket

Pochutnej si! Bistro

Pochutnej si! To je moderní gastronomie, velký výběr pálivých delikates a taky domov Chillimana. Na Food Market pro vás chystáme mexickou kuchyni a pořádně to rozpálíme chilli omáčkami dle vaši chuti a odvahy.

Facebook Instagram Web


meryjane-foodmarket

MeryJane Bistro

Malé rodinné bistro dcery a mamky v centru Ostrava, které si zakládá na vlastnoručně vyráběném sortimentu. Na Food Market připraví čokoládové cupcakes, koláčky, buchtičky s vanilkovým krémem či …. nechte se překvapit.

Facebook Web


Navínko

Navínko vybírá vína s typickou charakteristikou a chutí z Moravy, Rakouska, Španělska a Portugalska. Ta nejlepší vína z rodinných vinařství dodáváme našim zákazníkům, do firem a pravidelně je představujeme na degustacích vína v Ostravě a okolí. Organizujeme vinařský festival v Dolních Vítkovicích – Ostrava žije vínem.

Facebook Instagram Web


alter-ego-food-market-ostrava

Alter Ego

Sbírali jsme vědomosti, vzdělávali se, navštěvovali výrobce a ochutnávali, až jsme se logicky rozhodli předávat naše poznatky všem, kdo si rádi pochutnají na prémiovém alkoholu. Naše záliba nás přivedla až k otevření prodejny alkoholu Alter Ego ve Frýdku-Místku, kde najdete nejen více než 200 druhů rumů, ale i spoustu druhů destilátů nebo vynikajících moravských vín.

.

Facebook Instagram Web


goldovo-pekarsvi_foodmarket

Gold tyčinky

Gold tyčinky jsou 32 cm dlouhé, ručně kroucené prvorepublikové pečivo, pro které si posílal i T. G. Masaryk. Tradice Goldova pekařství sahá až k roku 1921, kdy pradědeček pana Honče postavil v Kopřivnici parní hygienickou pekárnu „Jan Gold“. V současnosti nabízí Goldovo pekařství až 28 druhů tyčinek, které se vyrábějí podle původních rodinných receptur, bez použití chemických přídavných látek, jako jsou stabilizátory, konzervanty, barviva, zvýrazňovače chutí a jiná aditiva.

.
Facebook Web


Bopcorn – gourmet popcorn

Jste milovníci popcornu? Tak to jsme tady právě pro vás!
Vyrábíme sladký a slaný gourmet popcorn, obalený v glazurách různorodých chutí dle našich vlastních receptur.

 

Facebook Instagram


tropico-foodmarket

Tropico

Jsme česká rodinná firma, dodavatel mražených tropických a tuzemských ovocných a zeleninových koncentrátů a pyré. Naše produkty jsou jedinečné svým uchováním v mraženém stavu, kdy jsou zachovány tolik tělu prospěšné vitamíny a další prvky. Naše džusy neobsahují žádný přidaný cukr, barvivo, aroma ani konzervanty. Jsou to produkty stvořené čistě přírodou.

.

Facebook Instagram Web


Gurmánský krámek

Lenka a Miloš, tým dvou lidí zapálených do všeho chutného, poctivého a přírodního. Společně  sdílí malou firmu Gurmánský krámek – s úctou k chuti… zabývající se výrobou a prodejem přírodních bylinných a ovocných sirupů bez aromat, barviv, chemických konzervantů čistě se 100% citronovou šťávou (bez kyseliny citronové).

.

Facebook Instagram Web


Sheep shop

Nejlepší sýrarna na světě, vyznačující se výraznou skromností a našlapanými surovinami. Nepasterované holandské Goudy Boerenkaas a top bochníky z Noord Holland, francouzské paštiky Terrine, sušené klobásky Saucisson a Fuet, maďarské a slovenské klobásky, slanina a špek z Tóalmászí a Slovenska, Speck a Pancetta z Itálie, „domácí“ Staročeské klobásky..

Facebook Instagram Web


Další podniky představíme již brzy…

 

 

#foodmarket2020