Reservation
 

Food Market 2019

Již podruhé v řadě pro vás chystáme festival jídla ve Food Atelieru (Compress Hall), kde budete mít možnost ochutnat speciality ostravských podniků. Které to budou? To vám prozradíme postupně. Dále se můžete těšit na živé vstupy kuchařů, Markétu Hrubešovou či Radka Erbena.

Loni nás navštívilo přes 1000 lidí. Tak co, překonáme to letos? 🙂

Vstupné: Dobrovolné (Veškeré pokrmy se hradí u jednotlivých stánků)

KOMPLETNÍ PROGRAM LOGO KE STAŽENÍ

Koho u nás najdete?


 

Bistro Eatmeat

Jsme streetfoodové bistro Eatmeat.
Vaříme z lokálních čerstvých surovin a milujeme maso! Kvalitní maso! A to u nás taky najdete!
Burgery, Hot Dogy anebo Pastrami, to vše najdete u nás na ulici Poštovní 29 v Ostravě

www.eatmeat.cz
www.instagram.com/eatmeatova
www.facebook.com/eatmeatova


Hospůdka u bobra

Hospůdka U Bobra je situována ve vesnici Raškovice v malebném podhůří Beskyd. Název Hospůdka U Bobra vychází ze snahy majitelů o zachování místní tradice. Naše hospůdka je podnikem, který nabízí 70 míst k sezení, nekuřácké, klidné, útulné prostředí a je vhodným místem pro rodiny s dětmi, všechny přátele dobré kuchyně a v neposlední řadě i pro přátele skvěle ošetřeného piva z nedalekého pivovaru Radegast.

www.hospudkaubobra.cz/
www.facebook.com/Hospudkaubobra/


reznictvi bobr

Řeznictví & uzenářství U Bobra

Jsme rodinné řeznictví, které nemá velkou tradici, ale funguje na tradičních řeznických principech. Z úcty k masu a k zákazníkům děláme produkty, které mají čisté složení bez přidaného glutamátu, fosfátu a konzervantů.

Jsme řezníci, ne chemici. 🙂

www.facebook.com/reznictviubobra/
www.instagram.com/bobroty/


Pekarna_u hranice

Pekárna u hranice

Nově vzniklá pekárna v Českém Těšíně s poctivými produkty, které si pečeme sami v sázecí peci přímo před vámi.

A náš signature? Žlutý dýňový chleba plný semínek a kurkumy, který mimo jiné na Food Market přivezeme také. U nás se stal fenoménem, stane se i v Ostravě?

www.facebook.com/pekarnauhranice
www.pekarnauhranice.cz
www.instagram.com/pekarna_ceskytesin/


food market radegastovna

Těšínská Radegastovna

Kuchyně v Radegastovně je tradiční česká. Většina surovin nese lokální původ a také domácí výrobu, například knedlíky či pečivo, které si sami pečeme v naší Pekárně u hranice.

Další suroviny nakupujeme na trzích, které nabízejí nejkvalitnější lokální produkty. Co jde z kuchyně, je tradiční a poctivá ruční práce celého týmu. 

www.facebook.com/radegastovna
www.radegastovna.cz/tesinska


Karch Snail Farm

Šnečí farma se nachází v Písku u Jablunkova. Chováme šneky rodu Helix Aspersa Maxima, které vykrmujeme do požadované velikosti a hmotnosti ve venkovních ohradách.

Naším cílem je vytvářet prémiové produkty ze šneků a ze šnečích vajíček kaviár nejvyšší jakosti pro naše zákazníky. Produkty jsou vyráběny pro zákazníky pouze na zakázku a proto jsou tak originální.

www.facebook.com/karchsnailfarm
www.karchsnailfarm.cz


Pochutnej si Delikatesy / Bistro

Pochoutky, co běžně nekoupíte, originální dárky, na nichž si pochutnáte. E-shop a prodejní galerie v Třinci v obchodním domě Styl na lidické ulici.

www.pochutnejsi.cz
www.facebook.com/pochutnejsi.cz/


patanegra

Patanegra

Ostravský tapas restaurant Pata Negra je jedním z těch podniků, které si musíte nechat doporučit, protože jinak na ně při procházce městem prostě nenarazíte. Prvotřídní suroviny a autentické provedení se zde zhmotňují ve formě tapas, díky kterým se teleportujete na předměstí Barcelony.

www.patanegra.cz
www.facebook.com/patanegra.cz/
www.instagram.com/patanegra.ostrava/


Sheep Shop

Jsme nejlepší, nejskromnější a nejroztomilejší sýrarna na světě.Prodáváme úplný top z Holandska -nepasterované goudy a Noord Holland, regionální kozí a ofčí sýýry ,sušené klobásky Saucisson a paštiky z Francie, španělský Fuet, špek a slaninu ze Slovenska a Maďarska, Řecké olivy, český Cider.

www.sheep-shop.cz
www.facebook.com/sheepshop


Navinko

Navínko vybírá vína s typickou charakteristikou a chutí z Moravy, Rakouska, Španělska a Portugalska. Ta nejlepší vína z rodinných vinařství dodáváme našim zákazníkům, do firem a pravidelně je představujeme na degustacích vína v Ostravě a okolí. Organizujeme vinařský festival v Dolních Vítkovicích – Ostrava žije vínem.

www.navinko.cz
www.facebook.com/NavinkoOstrava
www.instagram.com/navinko.ostrava/


Doprovodný program


 

Mojefotoškola

Vernisáž Kurzu kreativní fotografie, což je nejoblíbenější dlouhodobý (půlroční) kurz, který je zaměřen především na netradiční techniky focení.

www.mojefotoskola.cz
www.facebook.com/mojefotoskola/
www.instagram.com/mojefotoskola

 


Další podniky představíme již brzy…

 

 

#chuteostravy2019