Reservation

Přijďte ochutnat speciality podniků:


Eatmeat – hotdogs & burgers

Kategorie: Burgery/Slidery

Jsme streetfoodové bistro Eatmeat. Vaříme z lokálních čerstvých surovin a milujeme maso! Kvalitní maso! A to u nás taky najdete!

Největší chloubou našeho bistra je hovězí hrudí maso Pastrami, které na 21 dní ukládáme do silného láku a následně vaříme a zpracováváme kouřem.

Facebook Web


Bistropen – burger’s and grill

Kategorie: Street Food

Jsme mladé bistro nacházející se v areálu největšího parku s důlní expozicí v ČR. Zaměřujeme se na dnešní oblíbenou kuchyň jako jsou burgery, steaky, sendwiche, ale také se snažíme navázat zpět na tradici české kuchyně. Na zimu kvasíme-fermentujeme naše zelí , kvašáky …

Facebook Web


blackkale

Black Kale

Kategorie: Vege/Raw

Jsme Black Kale a pomáháme lidem k zdravějšímu životnímu stylu. Můžete se těšit na fantastické raw dorty různých kombinací, přes ultra čokoládové až po ovocné nebo cheesecake. Připravíme si cold pressed lisované šťávy v podání zázvorového šoku GINGER SHOT, který vás postaví na nohy, a pro hladové připravíme superfood dobroty z Black Kale Bar kuchyně.

Facebook Web


Radegastovna Partyka

Kategorie: Český kuchyně

Kuchyně v Radegastovně je tradiční česká. Většina surovin nese lokální původ a také domácí výrobu, například knedlíky či pečivo, které si zanedlouho budete moci odnést domů, neboť v sousedství vznikne stejnojmenná pekárna.

Další suroviny nakupujeme na trzích, které nabízejí nejkvalitnější lokální produkty. Co jde z kuchyně, je tradiční a poctivá ruční práce celého týmu. 

Facebook Web


patanegra

Pata Negra

Kategorie: Tapas

Ostravský tapas restaurant Pata Negra je jedním z těch podniků, které si musíte nechat doporučit, protože jinak na ně při procházce městem prostě nenarazíte. Prvotřídní suroviny a autentické provedení se zde zhmotňují ve formě tapas, díky kterým se teleportujete na předměstí Barcelony.

Facebook Web


Food Atelier

Kategorie: Ryby a dary moře

Škola vaření zasazena do netradičního industriálního prostoru Compress Hall v Dolních Vítkovicích, ale zejména vám poskytne nezapomenutelný gastronomický zážitek.

Facebook Web


Navínko

Kategorie: Víno

Firma Navínko Vám nabízí ta nejlepší vína. Vyhledáváme vinařství rodinného charakteru, kde nás zajímá způsob pěstování a výroby vína. Všechna vína pro vás osobně ochutnáváme, než je zařadíme do nabídky. Vína prezentujeme na ochutnávkách a degustacích, vytváříme tematické balíčky a dodáváme vína firmám.

Facebook Web


PetPunk

Kategorie: Káva

Bistro a espresso bar v soft & ilegal provozu. Skvělé kafe a mind-blowing dezerty každý den!

Facebook


Hosté


Markéta Hrubešová

pátek 12:00

Česká herečka, autorka kuchařek a zejména vášnivá kuchařka Markéta Hrubešová nás v pátek poctí svou návštěvou a slavnostně zahájí Food Market.

Facebook


Legendy se vrací

pátek 17:30 a 18:45

Dalšími hosty našeho festivalu jsou Legendy se vrací, které se postarají o dobrou atmosféru pátečního večera.

 Web


Exibice


parkinn

Park Inn by Radisson

Exibice – Vojtěch Poštulka 

Od dob co se Vojtěch vyučil ve známé a Michelinskou hvězdou oceněné restauraci Maze pod vedením Jasona Athertona, Gordona Ramsayho a Phila Carmichaela již uplynulo pár let, ale i přesto tyto zkušenosti pořád ovlivňují jeho tvorbu kuchařského umění a myšlení.

Nyní působí v hotelu Park Inn by Radisson a na Food Marketu právě vám předvede, co v něm je!

Facebook Web


Mediální partneři


Magazín Patriot

Ostravští a krajští patrioti, kteří si nezakrývají oči před vážnými problémy kraje i města, ale na druhou stranu dobře vědí, jak obrovský potenciál v sobě lidé, kteří zde žijí a působí, mají. Proto vám chtějí přinášet příběhy osobností, které se úspěšně, ale i neúspěšně pokusily prorazit, být úspěšnými, vyniknout.

Facebook Web


Magazín LEČO

Magazín LEČO přináší lokální informace, rozhovory se zajímavými osobnostmi, kulturní a sportovní servis, praktické informace pro místní obyvatele, nejrůznější slevové kupóny, křížovky, soutěže a další zajímavosti. 

Magazín Lečo je distribuovaný ZDARMA všem občanům i návštěvníkům Ostravy do speciálních pytlů na nejfrekventovanější veřejná prostranství, poblíž zastávek MHD a na více než 200 odběrných míst po celé Ostravě.

Facebook Web


Partneři


#foodmarketostrava